O zależności pomiędzy satysfakcją a lojalnością klientów.

Iwona Kliś

Kształtowanie lojalności klienta to proces złożony i długotrwały – zależy bowiem zarówno od racjonalnych jak i emocjonalnych czynników. Dlatego dzisiaj o tym, w jaki sposób dzięki customer experience uzyskać coś znacznie cenniejszego niż satysfakcja klienta – przywiązanie kupujących.

Zasadnicza różnica pomiędzy satysfakcją a lojalnością klientów polega na tym, że usatysfakcjonowany klient może kupować wszędzie, ale tylko ten lojalny zawsze będzie wracał do konkretnego sklepu. Dla ułatwienia, przygotowałam zestawienie: 

Łatwo jest zauważyć różnicę pomiędzy tymi dwoma grupami klientów. Warto także zwrócić uwagę na to, jak istotne w budowaniu lojalności jest doświadczenie zakupowe.

Dlaczego warto inwestować w lojalność klientów?

Podsumowując, współczesny konsument staje się wierny firmie, która potrafi go pozytywnie zaskakiwać,wywoływać „efekt wow”! :) Zapamiętaj: to przekraczanie oczekiwań i kształtowanie niezapomnianych doświadczeń kupujących zwiększa lojalność nawet o 30%!

Aby wiedzieć więcej przeczytaj także o tym jak wykreować najlepszy customer experience - oraz o pięciu elementach, które budują doświadczenia klientów.

2016-08-30

Iwona Kliś iwona.klis@branchbrothers.pl

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. W Branch Brothers prowadzi projekty zarówno marketingowe jak i doradcze. Project manager cyklu spotkań Designing Customer Experience poświęconych projektowaniu przestrzeni sprzedaży zgodnie z zasadami Visual Merchandisingu.

Zapisz się do newslettera

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Branch Brothers Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-319, ul. Ptasia 10) moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, aktualizowania, uzupełniania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

2. Wyrażam zgodę na otrzymywanie na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2013 poz. 1422 ze zm.) wysyłanej przez Branch Brothers Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-319, ul. Ptasia 10) w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób.

3. Wyrażam zgodę na używanie przez Branch Brothers Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-319, ul. Ptasia 10) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. 2014 poz. 243 ze zm.).

4. Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego treść.

©2015 BranchBrothers

Doradztwo marketingowe – Truszkowski Consulting Group | Prowadzenie Google AdWords – Adpresso