Obsługa reklamacji - jak zapewnić najlepsze doświadczenia z marką?

Joanna Bociąg

Współcześnie klienci wymagają coraz więcej od firm – są niecierpliwi i oczekują, że ich potrzeby zostaną natychmiast zaspokojone, a przenikanie się świata offline i online ułatwia to jak nigdy dotąd. Kupujący poszukują, analizują, są krytyczni i nie ulegają już tak łatwo manipulacjom, a co najważniejsze – wymagają, aby traktować ich wyjątkowo.

W sytuacji gdy pojawiają się skargi czy reklamacje przedsiębiorcy stają przed wielkim wyzwaniem. Ich zadaniem jest zmiana postawy klienta wobec firmy i produktu. Jest to zadanie trudne i wymagające wysokich umiejętności, ale z całą pewnością – nie niemożliwe! Istnieje kilka zasad, które ułatwią nam zadanie i pomogą zapewnić przy tym pozytywne doświadczenia klienta. 

A jeżeli interesuje Cię temat zarządzania doświadczeniami klienta przeczytaj także: 

2017-08-08

Joanna Bociąg joanna.bociag@branchbrothers.pl

Joanna Bociąg – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii biznesu dla menedżerów, Marketingu strategicznego na rynku farmaceutycznym oraz Prognozowania trendów w obszarach mody i designu. W Branch Brothers prowadzi zarówno projekty operacyjne jak i doradcze w zakresie budowania dobrego shopping experience, realizując różnorodne działania jako konsultant i project manager. Jest zwolenniczką myślenia „out of box” i współpracy z ludźmi w oparciu o ich silne strony.

Zapisz się do newslettera

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Branch Brothers Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-319, ul. Ptasia 10) moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celach marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne. Oświadczam, że zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, aktualizowania, uzupełniania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

2. Wyrażam zgodę na otrzymywanie na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. 2013 poz. 1422 ze zm.) wysyłanej przez Branch Brothers Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-319, ul. Ptasia 10) w imieniu własnym oraz na zlecenie innych osób.

3. Wyrażam zgodę na używanie przez Branch Brothers Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-319, ul. Ptasia 10) telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. 2014 poz. 243 ze zm.).

4. Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego treść.

©2015 BranchBrothers

Doradztwo marketingowe – Truszkowski Consulting Group | Prowadzenie Google AdWords – Adpresso